Damask - Realitná a obchodná  kancelária.
Viete, že MALTA ma zaujimavu historiu?
Predaj
Prenájom
Kúpa

Ponuka: Druh:
MALTA - život na Malte

Malta sa stala členom Európskej Únie v roku 2004 a patrí medzi najmenšie štáty. Na druhú stranu je však určite tým najslnečnejším. Jej stredomorská klíma s miernymi zimami a teplými letami je jedným z dôvodov, pre ktorý sa ľudia tak často rozhodnú pre život na Malte.

V súčasnosti žije na ostrovoch asi 411 000 ľudí rôznych národností. Presťahovanie sa na Maltu so sebou jednoznačne prináša bonus, čo sa týka jazyka. Primárnym jazykom na Malte je maltština, avšak druhým jazykom je angličtina, ktorou hovorí skoro 90% obyvateľov.

Rovnako výhodná je na Malte aj práca, pracovné prostredie, kde sa naplno uplatňuje práve angličtina, prosperujúci turistický sektor a výborné možnosti uplatnenia sa v rôznych ďalších odboroch, ako je napríklad IT sektor, odbor komunikačných služieb či ekonomický alebo finančný odbor.

Popri dobrom pracovnom prostredí poskytuje Malta aj výbornú zdravotnú starostlivosť. Nemocnice sú moderne vybavené a keďže Malta patrí do EU, odporúča sa mať pri sebe európsky preukaz poistenca pre prípad, že nastane situácia, ktorá bude vyžadovať lekárske ošetrenie.

Malta ponúka aj veľmi dobré podmienky pre štúdium. Školstvo sa tu v mnohých smeroch podoba tomu britskému. Je to hlavne preto, že Malta bola až do roku 1964 jednou z britských kolónií a aj v súčasnosti je členom Commonwealthu. Popri súkromných školách je možné začať štúdium aj na verejnej univerzite, ktorej história siaha až do 16. storočia.

Maltské ostrovy sa radia k miestam, ktoré prekypujú krásnou prírodou, historickými pamiatkami a hlavne veľmi ústretovými ľuďmi. Dodržuje sa tu popoludňajšia siesta, jazdí sa vľavo a neodmysliteľnou súčasťou života sú tradície, jarmoky a sviatky, ktoré patria k spoločenskému životu. Nezabudnuteľná je rozhodne aj maltská kuchyňa, s ktorou sú späté určite pastizzi. Jedná sa o maltské pečivo, ktoré sa vyrába z cesta, ktoré je podobné lístkovému cestu. Je plnené riccotou a je možné ho lacno kúpiť v kioskoch, zvaných Patizzeria.
     Reality na AReality.sk                  registrácia domény, webdesign & webhosting - www.poruban.sk  ©2020
www.damask.sk