Damask - Realitná a obchodná  kancelária.
Viete, že na MALTE nepoznaju sneh a mraz?
Predaj
Prenájom
Kúpa

Ponuka: Druh:
MALTA - všeobecne

Súostrovie Malty leží prakticky v strede Stredozemného mora, len 100 km od Sicílie a 560 km od Afriky. Skladá sa z troch ostrovov, a to:


Malta: je najväčším ostrovom a zároveň kultúrnym, obchodným a administratívnym centrom. Je možné tu stráviť neskutočne veľa času objavovaním úžasných scenérií. Kamkoľvek sa na tomto ostrove vydáte, budete mať možnosť vidieť pozoruhodné kontrasty farieb, hlavne medovo zafarbených kameňov a azúrovej modrej farby Stredozemného mora.

Gozo: druhý najväčší ostrov, má skôr vidiecky nádych, charakterizovaný rybárstvom, remeslami a pôdohospodárstvom. Je krásne zelený a vyhľadávaný hlavne ako jedno z najlepších miest pre potápanie.

Comino: najmenší z ostrovov, zväčša neobývaný, nachádza sa na ňom len jeden hotel. Jeho najväčšou atrakciou je Modrá Lagúna - raj pre šnorchlovanie, potápanie, windsurfing a pešiu turistiku.

Malta má ideálnu klímu, ktorá je silno ovplyvnená Stredozemným morom. V priemere 12 hodín denne tu počas leta svieti slnko a slnečný svit je stabilný aj počas zimy. Letá sú horúce a slnečné, ale denné teploty sú napriek tomu príjemné a to hlavne vďaka chladivému vánku od mora. Vďaka tejto klíme je na Malte nádherná príroda ... neskutočné palmy a kaktusy, ktoré majú chutné plody, dopestujú sa granátové jablká, banány, citróny, pomaranče. Zelenina sa urodí 2x do roka.
Maltské zimy sú mierne a vlhké.

Na Maltu je najlepšie dopraviť sa letecky. Let z Bratislavy či z Viedne trvá cca 2 hodiny a počas neho je krásne vidieť pobrežie Talianska, Sicílie a potom aj samotná Malta. Zvlášť v noci je možné z výšky rozpoznať, kde je centrum Malty, pretože je osvetlené miliónmi svetielok. Naproti tomu, druhý koniec ostrova spí v nekonečnej tme. Čistota verejných priestranstiev, udržiavaná verejná zeleň a vysadené kvety v mestách, popri cestách, či na kruhových objazdoch sú samozrejmosťou.

Aj keď je Malta maličká zem v Stredozemnom mori, dokáže vyhovieť každému, rodinám ponúka nádherné more, pláže, slniečko, mladým rušný nočný život, starším ľuďom pokoj, pracujúcim únik zo stresujúceho prostredia na izolovanom ostrove, študentom nové zážitky, jazykové kurzy, zvedavcom dlhú a zaujímavú históriu, spoločenským ľuďom bohatý kultúrny život a v neposlednej rade, gurmánom pripravuje stále nejaké nové špeciality.
     Reality na AReality.sk                  registrácia domény, webdesign & webhosting - www.poruban.sk  ©2020
www.damask.sk